Jesteśmy kościołem chrześcijańskim, protestanckim, ewangelikalnym, ewangelicznym, ludzi biblijnie wierzących.

     Należymy do nurtu odwołującego się do reformacji, choć historycznie powstaliśmy później niż pierwsze kościoły protestanckie (ewangelickie). Niemniej wierzymy tak samo, że jedynym natchnionym Bożym słowem jest Pismo Święte (Biblia składająca się z 66 ksiąg), a droga do zbawienia (ratunku) człowieka prowadzi wyłącznie przez ofiarę złożoną na krzyżu przez Jezusa Chrystusa (Boga wcielonego jako człowieka). Jedynie przyjęcie wiarą wspomnianej ofiary i tylko z Bożej łaski możliwe jest uniknięcie przez człowieka wiecznej kary i osiągnięcie Bożego królestwa. Konsekwencją tej decyzji jest przyjęcie chrztu przez zanurzenie w wieku świadomym i dalsze życie w wierze. I nie, nie uważamy, że tylko my mamy monopol na zbawienie. Bóg działa wszędzie i pozwala się znaleźć wszystkim, którzy Go szczerze szukają. Jeśli chcesz dokładniej poznać, w co wierzymy przeczytaj nasze Wyznanie wiary.
     W Bydgoszczy działamy od kilku dekad, od ponad trzydziestu lat przy ul. Czerwonego Krzyża 46 (osiedle Jary, na północ od Błonia). Budynek aktualnie remontujemy, ale wciąż działamy bez przerw.
     Zapraszamy do uczestnictwa w naszych spotkaniach wszystkich zainteresowanych. Nie ma żadnych warunków, które należy spełnić wcześniej. Można po prostu przyjść, posłuchać, doświadczyć, porozmawiać... Informacje o spotkaniach znajdziesz na niniejszej stronie.